CPAP מכשיר סיפאפ אוטומטי לטיפול בהפרעות נשימה בשינה

מכשיר CPAP אוטומטי

דגם: Good Knight  420

 

CPAP בלחץ משתנה,קל משקל -800 גרם בלבד,

שקט ואיכותי, מטפל בדום נשימה נשימתי פשוט להפעלה וכולל תצוגת נתונים וחיישן מיוחד למדידת לחצים בצינור המכשיר כולל מסכה בחינם והתאמה ע"י טכנאי הנשמה

מחיר:3850 ₪

מכשיר CPAP אוטומטי דגם: Good Knight  420

מכשיר CPAP  אוטומטי Weinmann 

דגם:  SOMNO balance e

מכשיר CPAP  אוטומטי Weinmann 

מכשיר סיפאפ בלחץ משתנה ,אמין ואיכותי ,שקט ביותר וקל לתפעול,מזהה ומטפל בכל סוגי דום נשימה בשינה ובעל פונקצית soft pap להקלה נשימתית.

כולל מסכה בחינם והתאמה ע"י טכנאי הנשמה מוסמך.

ועכשיו בהוזלה מיוחדת!

 

CPAP מתקדם ואיכותי מבית פיליפס RESPIRONICS מכשיר חזק ואמין עם טכנולוגית A-FLEX מיוחדת להקלת הנשימה בטיפול. המכשיר בעל כרטיס SD card לשמירת נתוני שינה ותצוגת נתונים.

המכשיר כולל מסכה בחינם, והתאמה ע"י טכנאי הנשמה למכשיר אישור שבת של מכון צ מ ת.

מחיר:5,800 ₪

מכשיר CPAP אוטומטי

דגם :פיליפס REMstar Auto-SYSTEM-1

 

מכשיר CPAP אוטומטי

דגם : RESmart Auto Gll 

 

 

CPAP  בלחץ משתנה – בעל עיצוב חדשני ותצוגת נתוני נשימה, מטפל בדום נשימה בשינה עם אפשרות להפעלה אוטומטית נוח לשימוש וקל משקל -2 ק"ג בלבד.

המכשיר בעל אישור הלכתי לשימוש בשבת.

המכשיר כולל מסכה בחינם-והתאמה ע"י טכנאי הנשמה בבית המטופל.

מחיר:4,600 ₪

מכשיר CPAP אוטומטי

 

מכשיר CPAP  המתקדם והחדיש של Weinmann.

דגם משוכלל בעיצוב מהפכני-היחיד עם מסך מגע אינטואיטיבי המשלב טכנולוגיות soft pap+ FOT

להתאמה נשימתית מירבית בנשימה וטיפול בדום נשימה בשינה.

המכשיר כולל מסכה בחינם-והתאמה ע"י טכנאי הנשמה

המכשיר הזול בארץ - 5,350 ש"ח!

מכשיר CPAP אוטומטי

דגם : Weinmann PRISMA Auto 20A

מכשיר CPAP

Continuous Positive Airway Pressure

מכשיר : לחץ-אוויר – חיובי – מתמשך.

מכשיר CPAP  מייצר אוויר בלחץ חיובי ע"י משאבה המוזרם דרך צינור המחובר למסכת הנשמה מיוחדת המולבשת על הפנים ע"י רצועות.

מכשיר סיפאפ היא שיטת טיפול המקובלת ,האפקטיבית והמומלצת ביותר ע"י רופאים בתחום השינה ומאפשר טיפול יעיל בתסמונת דום נשימה בשינה –הדבר הוכח באופן מחקרי וקליני בכל העולם .

מכשיר CPAP אינו מכונת הנשמה אלא מכשיר עזר המזרים לחץ אוויר חיובי לתוך הגרון כדי לבטל ולמנוע את צניחת החך ובסיס הלשון באזור הלוע ובכך לשפר באופן משמעותי את איכות ומשך השינה של הסובלים מדום נשימה בשינה וכך לגרום להפחתה ניכרת בעוצמת הנחירות ,שינה רגועה ונינוחה יותר ללא תזוזות מרובות של הגוף ,ירידה בתכיפות מתן שתן ,כמו כן התעוררות ללא יובש בפה או כאבי ראש ,ירידה חדה ברמות לחץ דם וכמובן ובעיקר ערנות וחיונית במהלך היום .

היתרון בטיפול ב CPAP הוא לאפשר תוצאה מהירה והקלה מידית  בדום נשימה בשינה לאחר הלילה הראשון של טיפול וניתן לחבר אליו עזרים נלווים לשיפור הטיפול כמו מעשיר לחות למניעת יובש בפה.

ההחלטה הטיפולית במכשיר סיפאפ-ניתנת בישראל ע"י רופא מתחום השינה (אף אוזן גרון, פולמונולוג , נוירולוג קליני ) שממליץ על סמך אבחון ספציפי של המטופל בהתאם לאופי התלונות וההיסטוריה הרפואית וביצוע של בדיקת שינה אשר ניתן לבצע בבית המטופל –הבדיקה תגדיר את מספר הפסקות הנשימה הממוצע לשעה אחת אשר אמורה באופן תקין להיות לא גבוה מ-5 הפסקות לשעה בממוצע.

התאמת מסכה למכשיר סיפאפ.

לאחר המלצה של רופא מומחה על שימוש ב CPAPמופנה המטופל לטכנאי הנשמה מוסמך לצורך התחברות ניסיונית למכשיר למשך כשבוע לערך שלאחריו יפרוק הטכנאי מהמכשיר את נתוני השימוש ויקבע את טווח הלחצים שיש לכוון במכשיר, בד"כ עדיף ורצוי לרכוש ולהשתמש במכשיר אוטומטי המייצר לחץ אוויר משתנה אשר מותאם אוטומטית למשקל המטופל.

מכיוון שעיקר העניין בשימוש ב   CPAP הינו החיבור בין המסכה לפניו של המטופל חשוב והכרחי כי טכנאי הנשמה מוסמך בעל ניסיון רלוונטי יבצע את החיבור הראשון של סיפאפ למטופל ויעזור למטופל לבחור את המסכה המתאימה והנוחה ביותר –הניסיון מלמד כי אחד מכל שלושה מטופלים מפסיק להשתמש בסיפאפ במהלך השנה הראשונה עקב התאמת מסכה מסורבלת ולא מתאימה ,אנו בטכנומד בשונה מחברות אחרות מקפידים לספק מסכות סיפאפ

נוחות ,מינימליות ורכות מחומרים עדינים של מיטב היצרנים בעולם גם אם מדובר במסכות יקרות יותר מכל סוג שיידרש כמו אפונים, נחירונים ,מסכות מחומרים איכותיים ונעימים לעור הפנים כמו גל או בד .

 

מתי מתבצע הטיפול ובמשך כמה זמן.

הטיפול ב CPAP מתבצע בלילה –שאז מושגת איכות שינה טובה יותר אך אין מניעה טיפולית לרוצים בכך להשתמש גם במנוחת צהריים

מדובר בטיפול כרוני קבוע וניתן לעקוב אחרי התקדמות הטיפול ואיכות השימוש באמצעות פריקת נתוני שינה מרוב הדגמים של המכשירים הקיימים בשוק ע"י כרטיס זיכרון שניתן לפרוק בתוכנת מחשב של הספק .

הטיפול בסיפאפ מפחית עייפות ומחזיר את הערנות במהלך היום וכמובן מפחית גורמי סיכון של תסמונת דום נשימה בשינה   (OSA  ) כמו יתר לחץ דם, סכרת ואירועים מוחיים .

חסרונות השימוש ב-CPAP

למרות שאכן מדובר בטיפול יעיל ומומלץ ע"י רופאים המשיג תוצאות מהירות חשוב לדעת שישנם מספר חסרונות שעלולים להשפיע על המוכנות והרצון של המטופל

-נוחות :בסופו של דבר מדובר בשינה עם אביזר המולבש על הפנים ויש צורך בהסתגלות –לכן יש בשוק סוגי מסכות רבים בצורות שונות וחומרים שונים ובהם גם מסכות קטנות מינימליות רכות ומתקדמות ומכן נבין מדוע חשוב ביותר כי טכנאי הנשמה מוסמך ובעל ניסיון יתאים את המסכה הטובה ביותר למטופל בדיוק כפי שמודדים נעל בחנות.

-תופעות לוואי :השימוש ב CPAP איננו מומלץ לסובלים מקלאוסטרופוביה או לחולים נשימתיים הסובלים מאמפיזמה או אסטמה חריפה.

-אלרגיות  : השימוש בסיפאפ יכול לייצר יובש בגרון או באף ואף לגרום לגודש ואז יש להפסיק מיד את השימוש .

-בעיות שימוש : מסכות שאינן נוחות ומסורבלות או ריחות לא נעימים של המסכה או הצינור עקב חוסר הקפדה על תחזוקה נכונה הכולל ניקוי והגנה מאבק וכן רעש שמייצר מכשיר לא איכותי.

 

כמה עולה מכשיר סיפאפ

רוב המכשירים הקיימים כיום בשוק הינם מכשירים אוטומטים המייצרים לחץ אוויר בלחץ משתנה והם עדיפים על פני מכשירים בלחץ קבוע שניתנו בעבר

והיה צורך לכוון אותם לאחר זמן מה עקב שינוי במשקל המטופל.

עלות מכשיר CPAP נגזרת מגובה הכיסוי הביטוחי של כל מבוטח בקופות החולים המשתתפות בהחזר חלקי או כמעט מלא של עלות המכשיר

חשוב לדעת כי המכשירים הנמכרים דרך הספקים שהומלצו ע"י הקופות הינם בד"כ  מכשירים מדגמים מיושנים עם מסכות מסורבלות מדגמים ישנים ולא נוחים .

המחירים של המכשירים המובאים להלן הינם מחיר בעלות פרטית לפני ההחזרים של הקופות

מבטחי "כללית " וקופ"ח מאוחדת יכולים על פי תקנון הקופה לרכוש מכשיר

גם מספקים אינם בהסדר עם קופות החולים

  • PRISMA 20A  של WEINMANN  5300 ₪ -המכשיר כולל מסכה איכותית בחינם

  • Dream Station  של PHILIPS Respironics 4700 ₪ -כולל מסכה איכותית בחינם

  • ECO Star  של SEFAM 5200 ₪ -כולל מסכה בחינם.

  • Transcend –  4750 ₪ מכשיר סיפאפ אוטומטי זעיר במשקל 423 גרם לנסיעות כולל מסכה בחינם ,סוללה חיצונית קטנב במשקל 100 גרם ל8 או 14 שעות בעלות נוספת.

  • PRISMA SMART – 4700 ₪ כולל מסכה בחינם .

  • SOMNO BALANCE E   של WEINMANN 4600 ₪ כולל מסכה בחינם.

רח' רבינוביץ' יהושוע 83 קריית בן-גוריון, חולון
054-783-2823
03-5510769
שירות עד בית הלקוח

צור קשר

Success! Message received.