מכשירי ביפאפ BPAP לטיפול ב-COPD חסימה כרונית בריאה

מכשיר BPAP אוטומטי

דגם : SOMNO vent auto –S Weinmann

תוצרת גרמניה מכשיר אמין, איכותי ושקט מאוד לטיפול ב COPD ו/או בדום נשימה בשינה למתקשים להסתגל לסיפאפ.

המכשיר מבצע וויסות אוטומטי בשאיפה ובנשיפה ע"י התאמה של 2 רמות לחץ לנשימה הטבעית של המטופל.

למכשיר הפעלה פשוטה ונוחה ע"י לחצן רך או בהפעלה אוטומטית וכולל תצוגת נתוני נשימה כגון :נפח ולחץ.

שיטת העבודה הייחודית במכשיר מאפשר הגדרת גיבוי של 6-10 נשימות לדקה במצב של הפסקת נשימה (APNEA ) ומבצע בקרה אוטומטית על דליפת אוויר. ניתן לחבר לביפאפ מעשיר לחות אינטגרלי כולל חימום להקלה נשימתית.

מידות: 320X90X180

משקל: 3.4 ק"ג בלבד.

מחיר קניה :6800 ₪

מחיר השכרה : 700 ₪ לחודש.

מכשיר BPAP אוטומטי
רח' רבינוביץ' יהושוע 83
קריית בן-גוריון, חולון
03-5510769

מהו BPAP

Bi level Positive Airway Pressure

מדובר במכשיר תומך נשימה שהינו סוג של מנשם לטיפול במחלות ריאה חסימתיות כמו COPD ,הקלה על נשימה וטיפול בדום נשימה בשינה.

מכשיר ביפאפ מזרים לחץ אוויר חיובי ב-2 דרגות לחץ:

1)לחץ אחד גבוה לשלב השאיפה (אינספיריום)

2)לחץ נמוך משמעותית לשלב הנשיפה (אקספיריום)

ההפרש בין 2 רמות הלחץ הוא בפער גדול –ולמעשה מדובר בשיטת הנשמה טיפולית השולטת על כל מחזור הנשימה .

 

ביפאפ הוא מכשיר משוכלל מאוד ומיועד בד"כ לשימוש ביתי למחלות ריאה שונות כגון COPD עבור מעשנים לשעבר ,אי ספיקה נשימתית,ניוון שרירים ועצבים(ALS )ושיתוק סרעפתי-המטרה בטיפול היא תמיכה וסיוע לנשימה העצמונית של החולה לצורך שיפור האוורור והחמצון בגוף.

כמו כן המכשיר משמש כסוג של פיזיוטרפיה נשימתית עקב תרומתו לאלסטיות הריאה ויכול לשפר באופן משמעותי את איכות השינה וכן את הריכוז והערנות ביום בשל זרימת האוויר המונעת דום נשימה בשינה .

 

חולי נשימתיים כמו חולי COPD המשתמשים באופן קבוע בBPAP ולפעמים במשולב עם מחולל חמצן ביתי משפרים את איכות חייהם ומונעים תופעות של התקפים וקוצר נשימה וכמובן אשפוזים חוזרים .

מכשיר BPAP מגיע עד לחץ מקסימלי של 25 מ"מ –כספית לפחות ובעל תפריט של שיטות הנשמה ייחודיות עם שליטה על קצב הנשימה לדקה,נפח נשימה,ולחץ מדורג בשלב הנשיפה .

 

בשנים האחרונות ישנה עלייה ניכרת בתפוצת השימוש ב BPAP שנימצא במגמת עלייה ומומלץ יותר ויותר ע"י רופאים בתחום הנשימה כטיפול שיקומי נשימתי בעיקר במחלות COPD –בשלבים הבינוניים והחריפים של המחלה .

בד"כ המכשירים מצוידים בחיישנים המתריעים על המצב הנשימתי בזמן אמת וכמו כן יהיו לרוב המכשירים סוללה פנימית לצורך מעבר עבודה אוטומטי בזמן הפסקות חשמל.

BPAP  הוא פיתרון מצוין כטיפול מונע מקדים לחולי אי ספיקה נשימתית שכן הטיפול עם ביפאפ הוא רק לחלק מהיממה ע"י מסכה המולבשת על הפנים .

 

בישראל- מקובל כי ההמלצה לשימוש במכשיר BPAP תינתן ע"י רופא ריאות פולמונולוג לאחר אבחון מדוייק הכולל בדיקת תפקודי נשימה לצורך קביעת חומרת המחלה,התאמת BPAP מבוצעת לרוב במכון ריאות ע"י רופא מומחה וטנאי הנשמה מוסמך שימליץ לרופא על סוג המסכה וטווח הלחץ המומלץ שיש לכוון במכשיר-זהו שלב קריטי לחולה כדי להשיג טיפול מוצלח ,איכותי ואפקטיבי למטופל.

 

מכשיר BPAP הינו מכשיר יקר מאוד ובד"כ איננו נרכש ע"י החולה בארץ אלא מסופק ע"י כלל קופות החולים למבוטחים על פי תנאי סוג הביטוח הרפואי בקופ"ח –המכשיר מסופק לחולה ע"י חברה חיצונית שהינה ספק מורשה של קופת החולים.

 

טכנומד מציעה שרות מיוחד של התאמת מסכות אישית לחולים משתמשי BPAP בביתם ע"י טכנאי הנשמה מוסמך שיתאים עבור המטופל מסכת BPAP איכותית ,נוחה ומתאימה ,השרות כולל את בדיקת המכשיר ומרכיביו :צינור,פילטר אוויר ,מעשיר לחות וכדומה.

 

© 2016 BY KERENROSE GROUP