התאמת מסיכות מקצועית למסכת BPAP & CPAP

 

הקשר בין המסכה לאיכות הטיפולטיפול אפקטיבי ומיטבי לאורך זמן למשתמשים במכשיר CPAP BPAP מתבצע כאשר למטופל נבחרה מסכה מ ת א י מ ה בשוק קיימים מגוון רחב וגדול של מסכות –לכן חשוב להכיר ולדעת מה הקשר בין טיב הטיפול לסוג המסכה.

כאמור מכשיר CPAP או BPAP מייצר לחץ אוויר חיובי הזורם בצינור דרך המסכה לדרכי האוויר של המטופל-מהות הטיפול למעשה היא עוצמה נכונה של לחץ אוויר המבטיח טיפול אפקטיבי,לכן כאשר יש זליגה או דליפה של אוויר מתרחש שינוי בלחץ האוויר שגורם לעיוות הטיפול-ניתן לדמות זאת למי שנוטל תרופה במינון מסוים שעליו המליץ רופא ועקב שינוי במינון לא מושגת התוצאה הנדרשת.

דליפה או בריחה של אוויר מהמסכה מתרחשת כאשר אין התאמה בין תווי הפנים וצורת הפנים לסוג המסכה חשוב להבין כי כל המסכות הינן מייצור המוני בגדלים קבועים ובקטגוריות שונות ולא ניתן תמיד להתאים באופן מושלם לכל מטופל מסכה א ב ל בהחלט ניתן להגיע לרמת התאמה גבוהה שתבטיח נוחות וטיפול אפקטיבי.

 

סוגי מסכות –ומתי נדרשת החלפתה

קיימות איכויות שונות של מסכות מבחינת גוף המסכה והכרית שנצמדת לפנים שעשויים מחומרים שונים כמו:ג' ל מוקצף וסיליקון כך גם לגביי הרצועות שעשויות בד"כ מבד גמיש ואלסטי באופן כללי ניתן לסווג את סוגי המסכות ל-4 קטגוריות

-מסכות אף

-מסכות נחירונים

-מסכות אפונים

 

בעקרון קיים סוג נוסף של מסכות מיוחדות מאוד (ויקרות במיוחד) לבעלי מבנה פנים גדול מאוד הנקרא אולטרא פייס.

בכל קטגוריה כזו ישנם גדלים שונים- P,S,M,L,XL וישנם גם גדלי ביניים וחומרים שונים של גל או סיליקון.

ההחלטה מה סוג המסכה שמתאימה לכל מטופל היא אינדבדואלית וחשוב שתיעשה ע"י גורם מקצועי ובעל ניסיון כמו טכנאי הנשמה.

באופן כללי ההמלצה להחלפת המסכה היא פעם בשנה לערך לאחר מכן מתחיל תהליך שחיקה של כרית המסכה שמאבדת את צורתה וגורמת לדליפת אוויר הפוגעת באיכות הטיפול ו/או גמישות הרצועות שמתרופפות וגורמות גם לדליפה

 

התאמת מסכה מקצועית

נ ו ח ו ת –המסכה היא גורם מכריע ורב בהשפעה על משך הטיפול-וככל שנשאף למסכה מתאימה ונוחההסיכוי לשיתוף פעולה של המטופל יהיה גבוה יותר. בשוק מכשירי ה CPAP בארץ ישנם חברות מסחריות למכירה של מסכות ,אך לא בכל החברות נותן השרות עצמו-קרי האדם שמגיע למטופל עם מכשיר למכירה הינו איש מקצוע עם ניסיון רלוונטי. טכנולוג רפואי מוסמך עם התמחות בתחום ההנשמה וספציפית בנושא BPAP CPAP יבטיח למטופל בחירה של מסכה נוחה ומתאימה –מדובר ביתרון נוסף שכן טכנאי הנשמה מכיר באופן מקצועי את תכונות המכשירים השונים ואופי האבחנות הרפואיות ויוכל לכוון את המכשיר באופן הנדרש. בטכנומד-רכישה של מכשיר CPAP מתבצעת ע"י טכנאי הנשמה מוסמך המגיע לבית המטופל עם מגוון של מסכות ומבצע התאמה מקצועית של מסכה נוחה ,התחברות והדרכה של המטופל בתפעול המכשיר.

גם משתמשים ותיקים בCPAP אשר תקופת האחריות למכשיר שברשותם הסתיימה או מטופלי BPAP (חולי COPD ) שברשותם מסכה לא נוחה ולא מתאימה (חותכת,גדולה,מגרדת,שבורה, חלק חסר כמו תומך מצח) מוזמנים לפנות לטכנומד ולקבל שרות מקצועי של התאמת מסכה בבית הלקוח אשר ימליץ בפני המשתמש מה סוג המסכה המתאימה ביותר עבורו-למי שרוצה בכך ניתן לרכוש מסכה זו דרכנו במחיר הוגן הכוללאת שרות התאמת המסכה.

בד"כ רוב קופות החולים משתתפות בעלות המסכה למבטחים מעבר לתקופת האחריות של המכשיר שנרכש.

אתם מוזמנים לפנות לטכנומד בכל שאלה או התייעצות מקצועית בנושא החלפה או שדרוג מסכה .

רח' רבינוביץ' יהושוע 83 קריית בן-גוריון, חולון
054-783-2823
03-5510769
שירות עד בית הלקוח

צור קשר

Success! Message received.